موتورهای جستجو چگونه کار می کنند

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند

لطفا امتیاز بدهید

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند ? 

این سئوال برای شما نیز پیش امده است

در ادامه مطالب اموزش سئو و مطالب اموزش وردپرس به این مطلب خواهیم پرداخت

موتورهای جستجو به منظور ارائه نتایج جستجو، فعالیت های مختلفی را انجام می دهند.

مراجل و فرایند آن را در زیر مشاهده میکنید

  • خزیدن – فرآیند گرفتن تمام صفحات وب مرتبط با یک وب سایت. این وظیفه توسط یک نرم افزار انجام می شود، به نام خزنده یا عنکبوت (یا Googlebot، در موتور جستجو Google) انجام می شود.
  • فهرست بندی – فرایند ایجاد فهرست برای تمام صفحات وب ,h;ad شده و نگه داشتن آنها در یک پایگاه داده غول پیکر , در جایی که بعدا می تواند بازیابی شود. اساسا، روند فهرست بندی ، شناسایی کلمات و عباراتی است که بهترین توصیف صفحه و اختصاص دادن صفحه به کلمات کلیدی خاص است. مثلا از کلمات مربوط به این مقاله می توان به موتور جستجو اشاره کرد
  • پردازش – هنگامی که یک درخواست جستجو می آید، موتور جستجو آن را پردازش می کند، به عبارتی دیگر عبارت جستجو را در درخواست جستجو با صفحات فهرست بندی شده در پایگاه داده مقایسه می کند.
  • محاسبه ربط – این احتمال وجود دارد که بیش از یک صفحه شامل رشته جستجو در پایگاه داده موتور جستجو وجود داشته باشد ، بنا بر این موتور جستجو شروع به ترتیب بندی بر اساس ربط ی کند تا ان را اماده نمایش کند
  • بازیابی یا نمایش نتایج – آخرین مرحله در فعالیت های موتور جستجو  نمایش دادن بهترین نتایج مطابقت داده شده  است . اساسا، این چیزی نیست جز نمایش دادن آنها در مرورگر شما .

موتورهای جستجو مانند گوگل و یاهو اغلب الگوریتم ربط  خود را ده ها بار در هر ماه به روز می کند .
هنگامی که شما تغییرات در رتبه بندی خود را می بینید، این به دلیل تغییر الگوریتمی یا چیز دیگری است که  خارج از کنترل شما است.

اگر چه اصل اساسی تمام موتورهای جستجو یکسان است، تفاوت های جزئی بین الگوریتم های مربوط به ربط آنها منجر به تغییرات عمده ای در نتایج مرتبط می شود.

دیدگاه‌تان را بنویسید: